خانه / تبلیغات و بازاریابی / بازاریابی ویدیویی ( ویدیو مارکتینگ ) Video Marketing چیست ؟  

بازاریابی ویدیویی ( ویدیو مارکتینگ ) Video Marketing چیست ؟  

بازاریابی ویدیویی ( ویدیو مارکتینگ ) Video Marketing چیست ؟  

۵ (۱۰۰%) ۶

بازاریابی ویدیویی ( ویدیو مارکتینگ )  چیست ؟

بازاریابی ویدیویی یکی از انواع بازاریابی است که با دیجیتال مارکتینگ ( بازاریابی آنلاین ) نقطه مشترکی دارد و به عنوان ابزار وب برندینگ نیز است. اگر یک عکس بتواند هزاران برند ، یک ویدیو چقدر حرف دارد ؟

این همان پایه و اساس بازاریابی ویدیویی Video Marketing است. بیان پیام برند از طریق ویدیو انجام خواهد شد. ویدیو مارکتینگ یک استراتژی بازاریابی روبه‌جلو است که ویدیوی جذاب را در کمپین‌های بازاریابی خود ادغام می‌کند. بازاریابی ویدئویی می‌تواند برای همه چیز از جمله ایجاد ارتباط با مشتری، ارتقاء نام تجاری، معرفی خدمات یا محصولات مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، بازاریابی ویدئویی می‌تواند به عنوان وسیله‌ای برای ارائه توضیحات آموزشی، تشویق مشتریان، پخش زنده و ارائه محتوای سرگرم کننده ویروسی ( بازاریابی ویروسی ) باشد.

Video Marketing بازاریابی ویدیویی ویدیو مارکتینگ

بازاریابی ویدیویی چگونه کار می‌کند ؟

اگر به ویدیو مارکتینگ به صورت سطحی نگاه کنیم ، خوب خیلی ساده است ، یک ویدیو ساخته شده و شرکت شما را معرفی می‌کند و باعث افزایش فروش ، افزایش آگاهی از محصولات و خدمات و با نزدیکی با مشتریان می‌شود ، اما در عمل یک کم پیچیده‌تر از این است.مثل سایر اقدامات بازاریابی ، بازاریابی ویدیویی باید بر پایه داده و اطلاعات باشد ، پس با بتوانید میزان بالایی از معیارها و نشانه‌های را در فضای وب رصد و ارزیابی نمایید .

برای پیاده سازی استراتژی بازاریابی ویدیویی :

  • منابعی باید تخصیص داده شود

باید بودجه‌ای برای ویدیو تخصیص داد – تجهیزات مناسب، نرم‌افزار ویرایش مناسب و تیم تولید ویدیو- و همچنین زمان مورد نیاز برای تولید ویدیو.

  • داستان خود را تعریف نمایید

داستان‌سرایی در هیچ کجا به اندازه ویدیو مهم نبوده است. بنابراین باید تصمیم گیری نمایید که چه داستان‌هایی می‌خواهید بگویید؟ و چطور می‌خواهید بگویید ؟

فقط بیان داستان کافی نیست ، بلکه باید این ویدیو بتواند موجب جذب مخاطبین شود. چگونه باید داستان شما جذاب گردد ؟ چگونه باید مخاطب را به قلاب انداخت ؟

استانداری برای زمان ویدیو وجود ندارد  ( اما توصیه‌هایی وجود دارد ) ، اما نتایج تحقیقات عملی در حوزه بازاریابی دیجیتال نشان می‌دهد که ویدیو کوتاه بهتر است. از برش فیلم‌هایتان نترسید ، فقط بهترین قسمت‌ها را نگه‌دارید .

انتشار ویدیوها باید به‌صورت وسیع صورت گیرد – انتشار در وب‌سایت ، یوتیوب ، آپارات و تمام شبکه‌های اجتماعی.

باید شاخص‌های ارزیابی را تعیین و تحلیل نمایید.

 

نمونه‌های ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ در سراسر اینترنت وجود دارد. فقط به برندهای خیلی معروف مورد علاقه خود، نگاه نکنید. نمونه‌های موفقی بازاریابی ویدیوی حتما راه خود برای دیده شدن توسط شما، باز میکنند و به چشم شما خواهند آمد. لیستی از نمونه های بازاریابی ویدیویی در ادامه آورده شده است.

  1. کمپین بازاریابی ویدیویی از شرکت امنیت اطلاعات RSA security تحت عنوان : پسوردت چیه ؟
  2. کمپین بازاریابی ویدیویی : شرکت تولید پودر قهوه
  3. بازاریابی ویدیویی : از ناسا NANSA برای درباره تغییرات آب و هوا
  4. کمپین بازاریابی ویدیویی : مجازی سازی را برای مادرت تشریح کن


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

ظاهرا الگوریتم بازاریابی محتوایی به این سمت‌و‌سو می‌رود

ظاهرا الگوریتم بازاریابی محتوایی به این سمت‌و‌سو می‌رودReviewed by منصور کیارش on Oct 13Rating: 5.0ظاهرا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *