خانه / تبلیغات و بازاریابی / تاثیرگذاری نحوه معرفی محصول یا خدمات (تبلیغ) بر موفقیت برندینگ

تاثیرگذاری نحوه معرفی محصول یا خدمات (تبلیغ) بر موفقیت برندینگ

تاثیرگذاری نحوه معرفی محصول یا خدمات در موفقیت برندینگReviewed by Mansoor Kiarash on Jul 16Rating: 5.0تاثیرگذاری نحوه معرفی محصول یا خدمات در موفقیت برندینگنحوه معرفی محصول و یا خدمات یک کسب و کار، مستقیماً با تاثیرگذاری برند آن ارتباط دارد. در ادامه می توانید تاثیر نحوه معرفی را در یادآوری تبلیغ، آگاهی از برند، وابستگی پیام، تصمیم خرید و مطلوبیت بررسی کنید. برندینگ فرایند معرفی صحیح محصول به مشتریان است که در این مقاله با جزئیات به بررسی آن می پردازم.

نحوه معرفی محصول و یا خدمات یک کسب و کار، مستقیماً با تاثیرگذاری برند آن ارتباط دارد. در ادامه می توانید تاثیر نحوه معرفی را در یادآوری تبلیغ، آگاهی از برند، وابستگی پیام، تصمیم خرید و مطلوبیت بررسی کنید.

 

 

تاثیر تبلیغ بر برند

 

 

یادآوری تبلیغ:

 

این فاکتور که به آن Ad Recall اطلاق می شود، به معنی نسبت افرادی است که پس از ۳ روز، تبلیغ شما را به یاد داشته باشند.

تبلیغ بد نمی تواند در این زمینه به کسب و کار آسیبی بزند، اما تبلیغ متوسط و خوب، می توانند به میزان قابل توجهی این شاخص را افزایش دهند.

 

آگاهی از برند:

 

یک تبلیغ بد، می تواند آگهی از برند را به مسیر اشتباهی راهنمایی کند، به همین دلیل است که می تواند تاثیر منفی تا ۳% در برند کسب و کار داشته باشد.

 

تداعی کردن معنی پیام:

 

بیشترین تاثیر یک تبلیغ بد، در تداعی شدن معنی و مفهوم پیام است. مولفه اصلی تبلیغ، شناساندن برند، به مشتریان است که یک تبلیغ ضعیف، می تواند تا ۵% تاثیر منفی بر این مفهوم داشته باشد.

از طرفی نیز تبلیغ متوسط و خوب، تاثیر زیادی در تداعی کردن مفهوم پیام برند دارد.

 

تصمیم خرید:

 

رتبه دوم در بیشترین تاثیر منفی تبلیغ ضعیف، میزان خرید مشتری است. بدیهی است که تبلیغ بد، میل خریدار را برای خرید کاهش می دهد.

جالب اینجاست که به دلیل حجم زیاد تبلیغاتی که در فضای آنلاین و آفلاین اجرا می شود، حتی یک تبلیغ متوسط نیز می تواند تاثیر منفی بر تصمیم خرید مشتری داشته باشد.

 

مطلوبیت یک برند:

 

مطلوبیت یک برند، با نحوه معرفی آن ارتباط مستقیم دارد. معرفی بد یک برند، می تواند تا ۴% تاثیر منفی بر میزان مطلوبین برند داشته باشد.

 

شاید دلایل فوق بتواند لزوم اجرای یک پروژه دقیق و منظم برندینگ را تشریح کند.

 


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

بویینگ ۷۳۷ مکس | تغییر تدریجی را تا کجا باید ادامه داد؟

در آخرین روزهای زمستان ۹۷، پرواز بویینگ ۷۳۷ مکس بر فراز آسمان ایران ممنوع شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *