خانه / تبلیغات و بازاریابی / تاثیر چشمگیر برندینگ برای کارکنان در هزینه های کسب و کارها

تاثیر چشمگیر برندینگ برای کارکنان در هزینه های کسب و کارها

تاثیر چشمگیر برندینگ برای کارکنان در هزینه های کسب و کارهاReviewed by Mansoor Kiarash on May 3Rating: 5.0تاثیر چشمگیر برندینگ برای کارکنان در هزینه های کسب و کارهابرندینگ برای کارکنان یک کسب و کار، باعث می شود هزینه های آن کسب و کار تا میزان قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی کند. صرفه جویی در هزینه ها بوسیله برندینگ، چالش جدی هر کسب و کاری است که تا حدود زیادی به مدیریت منابع انسانی و اجرای صحیح برندینگ مرتبط است.

برندسازی برای کارمندان، رویکردی است که سالهای کمی است به عرصه برندینگ سازمانی وارد شده است توانسته عملکرد جالب توجهی را رقم بزند.

 

داشتن یک برند معتبر برای کارمند، برای یک سازمان الزامی است و باعث می شود سازمان نیروهای بهتری استخدام کنند، هزینه‌های بازاریابی و جذب کمتری بپردازند و بهره وری را افزایش دهند.

 

در ادامه لزوم سرمایه گذاری در این حوزه را بررسی می کنیم:

 

 

۱٫ کمک به حفظ کارمندان فعلی و جذب افراد جدید

 

برندسازی برای کارکنان باعث می شود کارکنانتان به کار در آن مجموعه افتخار کنند. بسیاری از افرادی که برای استخدام اقدام می کنند، ابتدا به دنبال بررسی شهرت برند کسب و کار در اینترنت و مخصوصاً شبکه های اجتماعی هستند.

 

از طرفی از این طریق کارجویان می توانند انتظارات خود را نیز از فضای کسب و کارها با توجه به فضای موجود همسان کنند و ببینند آیا می توانند در ساختار جدید قرار بگیرند یا خیر.

 

 

۲٫ کاهش هزینه ها

 

اگر برندی قوی داشته باشید، دیگر نیازی به پرسه زدن به دنبال کارمند جدید نیستید، آنها به خودی خود کسب و کارتان را پیدا می کنند و به آن پیشنهاد می دهند. از طرفی شما می توانید این هزینه را برای اجرای برندینگ یا توسعه محصولی جدید صرف کنید.

 

مهمتر از همه اینکه آمارها نشان می دهد کارکنانی که برای برندهای معروف رزومه ارسال می کنند، حاضرند با حقوق کمتری کار کنند.

 

 

۳٫ کارکنان در نقش سفیران

 

زمانی که کارکنان شما مانند سفرای شما باشند، کار جذب و برندسازی برای شما آسان تر می شود و کارکنان بهتری را جذب می کنید. علاوه بر این، به دلیل استفاده از تکنیک تبلیغات دهان به دهان، هزینه های بازاریابی نیز تا حد قابل توجهی کاهش می یابد. (که البته در ابعاد گسترده به خوبی مشهود است)

 

اثر دومینویی بر فروش نیز به صورت موازی با آگاهی از برند، ابعاد دیگری از تاثیرات این مقوله است.

 

 

۴٫ افزایش چالش مثبت کارکنان

 

کارکنانی که برای برندهای بزرگ کار می کنند، حس تعلق خاطر و انرژی بیشتری نسبت به سایرین دارند. همچنین داشتن کارکنانی مشتاق، به معنی بهره وری بالاتر و رشد سریع تر کسب و کار است.

 

بهره وری بالا باعث ثبات اقتصادی کسب و کار می شود که مستقیماً بر امنیت شغلی کارکنان تاثیر مثبت می گذارد.

 


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

NPS چیست؟ شاخص NPS (خالص ترویج کنندگان) چه چیزی را می‌سنجد؟

NPS یکی از شاخص های کلیدی عملکرد در CRM است که به طور ویژه‌ای مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *