خانه / تبلیغات و بازاریابی / تغییرات دوست داشتنی در یاهو، با استفاده صحیح از هک رشد

تغییرات دوست داشتنی در یاهو، با استفاده صحیح از هک رشد

تغییرات دوست داشتنی در یاهو، با استفاده صحیح از هک رشدReviewed by Mansour Kiarash on Dec 31Rating: 5.0تغییرات دوست داشتنی در یاهو، با استفاده صحیح از هک رشدشرکت یاهو که با استفاده از هک رشد توانست درآمد بخش موبایلی خود را چندین برابر اضافه کند، نمونه بسیار خوبی از استفاده هک رشد در صنایع است و احتمال موفقیت را در بازار را مخصوصاً در شرایطی که کسب و کارها حال خوشی ندارند، فراهم می کند. این شرکت مدل هک رشد اختصاصی برای خود طراحی نمود.

در این مقاله قصد دارم نمونه هک رشد اجرا شده در شرکت یاهو را بررسی کنیم و مدل تیم اجرایی آن را معرفی کنم.

 

بیایید به مدل هک رشد یاهو نگاهی بیندازیم. این کسب و کار یک مدل اختصاصی برای پیشبرد هک رشد دارد. در سال ۲۰۱۲، شرکت یاهو، متوجه پتانسیل بالایی در زمینه رشد در بخش بندی موبایلی خود شد.

 

Yahoo تلاش کرد تا از این ظرفیت رشد استفاده کند، اما تلاشهای رشد، چندان جدی گرفته نمی شد و به پاشنه آشیل آنها تبدیل شده بود. همین موضوع به تشکیل یک تیم اختصاصی رشد منجر شد و تیم رشد محصول در کنار سایر تیم ها تشکیل شد.

 

اولین تیم هک رشد:

 

اولین کسی که برای تجهیز تیم استخدام شد، یک طراح بود که در کنار مدیر محصول و هشت مهندس طراح محصول، به رشد این حوزه خاص کمک می کرد.

 

آدام کاهان، مدیر رشد مجموعه یاهو، دلیل از جمع آوری این تیم متنوع را اینگونه اعلام کرد:

افراد استثنایی را دور هم جمع کنید، افرادی که نظم فکری متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. این کار باعث می شود مهندس و طراح، تجربه ای استثنایی خلق کنند که عادات روزانه مشتریان را شکل می دهد. این، یک تجربه دوست داشتنی و جدید خواهد بود.

 

ساختار هک رشد:

 

ساختار تیم هک رشد شرکت یاهو در بخش موبایلی، به این صورت است:

 

مدل هک رشد یاهو

 

هدف تیم رشد از راه اندازی این ساختار، بهینه سازی مداوم تجربه کاربران از استفاده از دسته بندی موبایلی بود و این مسیر بود که همواره خوراک اجرایی تیم رشد را بر اساس بازخوردها ایجاد می کرد.

 

خروجی هک رشد:

 

عملکرد نهایی این تیم بسیار مثبت بود! این تیم که چیزی کمتر از ۱% از افراد را در شرکت یاهو تشکیل می دادند، توانستند حدوداً ۴% رشد برای این شرکت ایجاد کنند. درآمد شرکت یاهو از بخش مذکور، چیزی در حدود ۱٫۲ میلیارد دلار طی ۲ سال افزایش یافت که در نوع خود، موفقیتی بی نظیر است.

 


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

افزایش تعامل با مشتری | گام سوم در استقرار سیستم CRM

پیش از این توضیح دادیم که متمم در آموزش CRM، از میان مدل‌های مختلف موجود، مدل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *