خانه / تبلیغات و بازاریابی / مزیت یک کمپین بازاریابی ویروسی چیست؟ منصور کیارش

مزیت یک کمپین بازاریابی ویروسی چیست؟ منصور کیارش

مزیت یک کمپین بازاریابی ویروسی چیست؟ منصور کیارشReviewed by Mansoor Kiarash on Dec 11Rating: 5.0مزیت یک کمپین بازاریابی ویروسی چیست؟ منصور کیارشمزیت های یک کمپین بازاریابی ویروسی، بسته به شاخصه های مشخصی تعیین می شود که از آنها میتوان به هزینه های پایین، پرسوناهای مشابه و سختی کمتر در جذب مشتری جدید، کمک به شکل گیری برند و افزایش درگیر شدن مخاطبان با شبکه های اجتماعی نام برد. این مزایا به شرط اجرای صحیح کمپین ویروسی، افزایش فروش تکان دهنده ای خواهند داشت.

ساخت یک تبلیغ ویروسی، کار راحتی نیست! بسیاری از کسب و کار تلاش در ساخت کمپین های ویروسی دارند، اما تنها یکی از کمپین ها به موفقیت پشمک حاج عبدالله می رسد.

 

این روش بازاریابی، نسبت به سایر روشهای بازاریابی، مزایای متفاوتی دارد که تعدادی از آنها را در زیر شرح خواهم داد:

 

 

۱٫ به ساختن برند کمک می کند

 

زمانی که یک کمپین ویروسی اجرا می شود، مخاطبان به صورت ناخودآگاه، درباره شرکت شما، برندتان، محصول و خدماتتان اطلاعات کسب می کنند و خوبی این تکنیک در اینجاست که این آشنایی، شامل کسانی می شود که شاید تابحال هیچ اسمی از برندتان نشنیده باشند.

این تغییرات باعث افزایش قابل توجه آشنایی برند و فروش می شود.

 

۲٫ بودجه زیادی لازم ندارند

 

بسیاری از کمپین های ویروسی موفق، نیازی به بودجه زیاد ندارند، زیرا این روزها همه می توانند با گوشی هایشان، ویدیو و تصاویر بسیار با کیفیتی تهیه کنند و موفقیتشان، ارتباط مستقیم با جلب توجه مخاطبان دارد.

شاید شروع موفق یک کمپین آنلاین آفلاین را در شعار “میوه ها فقط برای خوردن نیستند” مشاهده کنیم، هر چند که ادامه این کمپین چندان موفق نبود!

 

۳٫ شبکه های اجتماعی پررونق تر می شوند

 

شبکه های اجتماعی، هدف مستقیم کمپین های ویروسی هستند. کاربران با درصد بیشتری با تبلیغات ویروسی درگیر می شوند و این موضوع، باعث می شود افزایش فروش، به صورت موازی با افزایش درگیری کاربران رخ دهد.

همچنین به دلیل دست به دست شدن تبلیغ، پرسوناهای مشابه به جامعه هدف اولیه، به خوبی با نام برند آشنا خواهند شد.

 

این ۳ مزیت، برتری نسبی بازاریابی ویروسی را نسبت به سایر روشها آشکار می کند، اما نکته اصلی، توانایی اجرای صحیح یک کمپین بازاریابی ویروسی است.

 


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

بازاریابی ویروسی ( Viral Marketing ) چیست ؟

بازاریابی ویروسی ( Viral Marketing ) چیست ؟ ۵ (۱۰۰%) ۵ بازاریابی ویروسی ( Viral …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *